Cvičenie s tancom na stoličkách

Cvičenie s tancom na stoličkách je cvičenie na stoličke s hudbou. Spájaním cvikov s pomocou  známych pesničiek vytvárame tanec, pri ktorom sa precvičí celé telo. Pohyby a cviky sú jednoduché s dôrazom na ich správne prevedenie. Pohyb s hudbou navodí radostnú a veselú náladu. Okrem tohto benefitu rozhýbeme kĺby, stiahnuté svaly uvoľníme, a skrátené svaly natiahneme. Tanečné stoličkové cvičenie zlepšuje okrem iného koordináciu pohybu, silu a stabilitu. Je vhodné ako prevencia proti pádu hlavne u starších ľudí. Cvičenie s tancom na stoličkách je vhodné pre každého, kto si chce zlepšiť náladu a kondíciu. Je vhodné pre seniorov, pre ľudí, ktorí majú strach cvičiť v stoji a pre ľudí so zdravotným obmedzením.

Joga a senior

Joga sa dá cvičiť aj v seniorskom veku. Netreba sa jej báť, je naozaj pre všetkých. Počujeme z každej strany, že cvičenie je dôležité práve vo vyššom veku. Seniori majú často z pohybu a z cvičenia strach. Možno majú za sebou pád alebo nepríjemnosť z nevhodného cvičenia. Práve preto sú veľmi vhodné individuálne hodiny, aby senior nabral odvahu a skúsenosť a cítil sa istejšie. Veľmi rada vediem seniorov cvičením, je to moja srdcová záležitosť. Často ku mne príde starší človek s veľkými obavami, a odchádza posilnený fyzicky a s väčším sebavedomím. Seniori dostávajú aj domácu úlohu a zvyčajne sú veľmi snaživí.
Začať nie je nikdy neskoro. Dôležitá je vytrvalosť, a práve seniori ju už majú dobre vycibrenú.
Často cvičíme jogu za pomoci stoličiek. Používame aj rôzne pomôcky: bolstre, vankúše, kvádre, loptičky a gumy. Joga a cvičenie v seniorskom veku prináša mnoho benefitov pre telo aj pre dušu, v neposlednom rade aj sociálne vyžitie. Preto prekročte svoj tieň a spravte niečo pre seba, konečne máte na to čas. Teším sa na Vás. Zuzka
tel. 0903858583

Joga v zrelom veku

Jogu môže začať cvičiť každý a v každom veku. To je na joge úžasné. Na cvičenie jogy nie si nikdy starý ani mladý. Malé detičky cvičia jogu prirodzene. Niektoré ásany sú veľmi podobné pohybu batoliat. Napríklad ľah na brušku s dvihnutou hlavičkou v joge sa nazýva Nízka kobra - Bhujangasana.
My sa však zameriame na cvičenie v zrelom veku. Výskum jednoznačne poukazuje na prospešnosť cvičenia pre človeka v zrelom a v staršom veku. Podľa výskumu, prezentovaného Európskou kardiologickou spoločnosťou, je pohyb v zrelom a staršom veku rovnako prospešný pre dlhovekosť ako cvičenie v mladosti. Je to jednoznačné, že nikdy nie je neskoro. Úplne ideálne je, ak popri jogeRevit si občas zatancujeme a doplníme pohyb rýchlou chôdzou. Takto dosiahneme komplexný pohyb. Jedným z princípov cvičenia jogyRevit je uvedomovať si limity svojho tela a dobre sa cítiť v ásane. Pri cvičení jogyRevit je dôležité sa uvoľniť. Pri uvoľnených svaloch sa natiahnutie prehĺbi. Cvičením jogyRevit v zrelom a seniorskom veku zušľachťujeme svoje telo aj dušu.

Čo je to JogaRevit ?

JogaRevit  

je systém revitalizujúcich cvikov na obnovu fyzických a psychických síl. Je vedená v pomalšom tempe s dôrazom na správne prevedenie cvikov a s ohľadom na schopnosti cvičenca. Hodiny JogaRevit 40 + sú vhodné aj pre ľudí s nadváhou aj pre začiatočníkov. Lekcia jogy  je zostavená tak, aby ju zvládol aj menej zdatný jedinec. Špeciálne zameranie je na chrbticu a kĺby. Okrem fyzických prvkov jogy, ktoré sú účinné pre telo, JogaRevit  zahŕňa tiež dychové cvičenia a meditáciu. Vedomý pohyb s dôrazom na správne prevedenie cviku s dýchaním je základom jogy. Aj tá najjednoduchšia ásana, ktorá je cvičená s precítením, rozvahou a plnou pozornosťou, má obrovskú silu pre cvičenca.